دوشنبه، ۱ مهر ۱۳۹۸
» شرکت های وابسته » جهاد توسعه منابع آب » معرفی شرکت
 شرکت جهاد توسعه منابع آب 

شرکت جهاد توسعه منابع آب در تاریخ 17/9/1365 تحت شماره 62608 در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری تهران به ثبت رسیده و یکی از بزرگـترین شـرکتهای پیمانکار ساختمانی متخصص در زمینه احداث سد، تونل و نیروگاه در کشور می باشد.

 این شرکت که از سوی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در رشته های سدسازی و تاسیسات مربوطه، احداث تونل، راهسازی، حمل و نقل، ابنیه و احداث شبکه های آبیاری و زهکشی مورد تشخیص صلاحیت و اعطای رتبه پایه 1 و در بخش ساختمان و تاسیسات حائز رتبه 3 جدید قرار گرفته است، از زمان شروع فعالیت، قراردادهای متعددی با کارفرمایان مختلف در زمینه‌های تخصصی خود منعقد نموده است که قریب به اتفاق این قراردادها مربوط به پروژه‌های عظیم و بزرگ طرح‌های ملی بوده‌اند.

برخی از پروژه های تکمیل شده یا در دست ساخت این شرکت که دارای ویژگیهای منحصر به فرد می باشند عبارتند از:
  •  سد مخزنی مارون به ارتفاع 175متر که مرتفع ترین سد سنگریزه ای ساخته شده در کشور می باشد.
  •  نیروگاه برقابی زیرزمینی 1000 مگاواتی سد شهیدعباسپور که درکنار مخزن پر آب یک سد200 متری احداث شده است.
  •  تونل انتقال آب 2/20 کیلومتری گاوشان که در انواع جنس سنگ با روشهای اجرایی متنوع حفاری گردیده است.
  •  سد بتنی دو قوسی کارون 4 که با ارتفاع 230 متر بلندترین سد بتنی کشور خواهد بود.

     

  از دیگر پروژه های مهم این شرکت میتوان به سد خاکی گاوشان، سد بتنی دو قوسی دلواری، نیروگاه سد مارون، تونل انتقال آب چشمه لنگان، تونل های آب بر، شافتهای قائم و کانال پایاب نیروگاه سد عظیم کرخه، سد خاکی شهر بیجار، سد خاکی سیازاخ، تونلهای انحراف و سد خاکی بالارود، سیستم انتقال آب سد سبلان، شبکه آبیاری و زهکشی جایزان، راه اصلی پاتاوه به دهدشت و پروژه های خارجی ترمیم سد پاپان و تکمیل سد کارابورا در کشور قرقیزستان اشاره نمود.
  این شرکت در حال حاضر علاوه بر اجرای چندین سد بزرگ، در متروی تهران (خط 3) و متروی کرج (خط 2) نیز مشغول به فعالیت می‌باشد.
 
  شاخص ترین عملکرد شرکت د
 حفاری روباز در سنگ 722،014،900
خاکریزی 750،699،370
خاکبرداری   295،103،150 
بتن ریزی 362،363،300 
حفاری در فضای بسته  m.l
75،500 
ر 24 سال گذشته عبارت است از:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 همچنین سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل متحد (UNIDO) صلاحیت شرکت جهاد توسعه منابع آب را در زمینه های تخصصی خود مورد تایید قرارداده و نام این شرکت را در لیست ویژه خود (UNIDO ROSTER) درج نموده است . در عین حال با توجه به سیاست گذاری این شرکت جهت توسعه و گسترش دامنه فعالیت ها، زمینه لازم برای صدور خدمات فنی مهندسی و اجرای پروژه های خارج از کشور با انعقاد چندین قرارداد فراهم گردیده است. این شرکت همچنین موفق به اخذ گواهی نامه ISO9001-2008  و عضویت در سندیکای پیمانکاران ساختمانی کشور، عضویت در کمیته ملی سدهای بزرگ ایران، انجمن تونل ایران، انجمن خدمات فنی و مهندسی ایران نیز شده است.         
 قریب 25 سال تجربه در اجرای پروژه های عظیم عمرانی و در اختیار داشتن مجموعه وسیعی از انواع ماشین آلات و تجهیزات تخصصی، پرسنل متخصص و مجرب شامل مدیران ارشد، مهندسین، تکنیسینها و کارگران ماهر و نیز دارایی ها و پشتیبانان بزرگ مالی، شرکت جهاد توسعه منابع آب را به یکی از شرکتهای بزرگ در کشور و منطقه تبدیل نموده است.

 

 

 ابزار 
نسخه چاپی
ارسال به دوستان ارسال به دوستان
انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات
افزودن به آدرس های برگزیده افزودن به آدرس های برگزیده
طراحی سایت و پورتال، هاست و سرور اختصاصی - رادکام